Operacja „Wdrażanie i zarządzanie strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”
jest realizowana w ramach
Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 dla Interwencji I.13.1 LEADER /
Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS)
i dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach EFRROW
Cel i przewidywany efekt: sprawne i skuteczne wdrażanie i zarządzanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” uprzejmie zaprasza w dniach: 11 i 13 marca 2025 r. na bezpłatne szkolenia, które dotyczą wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarczej z interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Oba szkolenia odbędą się od godz. 9.00 w Biurze LGD, adres: Kośmin 7, gmina Żyrzyn.
Szkolenie adresowane jest do pełnoletnich mieszkańców z obszaru następujących gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy (gmina wiejska), Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn, którzy:
- co najmniej od roku poprzedzającego dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy posiadają miejsce zamieszkania na obszarze wiejskim objętym Lokalną Strategią Rozwoju (LSR), tj. na obszarze jednej z wyżej wymienionych gmin;
- w okresie roku poprzedzającego dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy nie wykonywali i nie wykonują działalności gospodarczej, do której stosuje się przepisy ustawy Prawo przedsiębiorców;
- nie otrzymali pomocy w ramach PROW 2014-2020 na operację w ramach poddziałania 6.2 lub 6.4 lub 4.2 lub 19.2 w zakresie podejmowania działalności gospodarczej.
Przewiduje się wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wybranych dziedzinach, tj. działalności ukierunkowane na świadczenie usług turystycznych oraz usług dla mieszkańców w branży budowlanej i w obszarze tzw. srebrnej gospodarki (sektor usług ukierunkowany na wykorzystanie potencjału nabywczego osób starszych i starzejących się oraz zaspokajający ich potrzeby konsumpcyjne, bytowe oraz zdrowotne).
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie (81 50 16 140) lub mailem: lgd@zielonypierscien.eu najpóźniej:
- do 7 marca br. na szkolenie, które odbędzie się w dniu 11 marca;
- do 11 marca br. na szkolenie, które odbędzie się w dniu 13 marca.
W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko uczestnika, telefon kontaktowy i adres e-mail. Szkolenia są organizowane w związku z planowanym naborem wniosków. Wkrótce zamieścimy oficjalne ogłoszenie o konkursach wraz z pełną dokumentacją.
Zapowiedź 7. Festiwalu Produktu Lokalnego w Nałęczowie, Poranek w Radio Puławy24, 25 lipca 2016 r.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,
działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”.
Celem operacji jest sprawne wdrażanie lokalnej strategii rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Lokalna Grupa Działania
"Zielony Pierścień"
Kośmin 7, 24-103 Żyrzyn
tel./fax +48 81 50 16 140
tel. +48 81 50 16 141
e-mail: lgd@zielonypierscien.eu
Wszystkie wizyty:1698596
Wizyty z ostatnich 30 dni:65914
Wizyty w ciągu ostatniego tygodnia:7909
Użytkownicy online:35
Nie zapomnij polubić nas na Facebooku