<? echo meta(3); ?>
Banery (left)
LGD Zielony Pierścień

Marka Lokalna Zielony Pierścień

LGD Zielony Pierścień

Kemping "Zielona Dolina" w Kośminie

LGD Zielony Pierścień

Kraina Rowerowa

LGD Zielony Pierścień

Fundacja "Przyroda Tradycja Ludzie"

LGD Zielony Pierścień

Ekomuzeum Lubelszczyzny "Żywa Tradycja"

LGD Zielony Pierścień

Szlaki Ornitologiczne

LGD Zielony Pierścień

Stowarzyszenie Greenways Polska

LGD Zielony Pierścień

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna

Sprawdź nasze imprezy w 2022 r.!

 

Na 2022 r. Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” zaplanowała aż 29 autorskich wydarzeń promocyjnych. Mają one promować produkty lokalne i tradycyjne oraz aktywny wypoczynek w naszym regionie i jego okolicach.

 

Kiermasze PL

 

Już od 9 lat cyklicznymi imprezami, które organizujemy co roku od marca do grudnia są Kiermasze Produktów Lokalnych. Odbywają się one w plenerze w Nałęczowie (plac przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury) oraz w Kazimierzu Dolnym (Duży Rynek). Wystawcami są wyłącznie lokalni producenci i twórcy, którzy posiadają certyfikowane przez nas wyroby. Imprezy te zdobyły sobie sympatię mieszkańców i turystów, którzy stale na nie powracają. Od wiosny tego roku Kiermasze PL zmienią się wizualnie. Będą bardziej widoczne dla przechodniów, ponieważ będzie więcej banerów i tablic informacyjnych. Terminy i miejsca zaplanowanych imprez kiermaszowych zobacz TUTAJ.

W tym roku planujemy także zorganizować 10. Festiwal Produktu Lokalnego w parku zdrojowym w Nałęczowie w ostatnią niedzielę lipca. Będzie to edycja jubileuszowa, więc chcielibyśmy przygotować tę edycję w sposób specjalny. Więcej szczegółów na temat Festiwalu zamieścimy na naszej stronie wiosną.

 

4. Maraton kajakowy

 

Mamy również dobrą informację dla miłośników turystyki kajakowej. Na rzece Wieprz organizujemy 25 czerwca 4. Maraton Kajakowy w ramach ogólnopolskiego cyklu maratonów CANOA CUP 2022. W tym roku nowością jest to, że oprócz dystansu na 104 km (z Lubartowa do Kośmina) i na 43 km (z Jeziorzan do Kośmina), zaplanowaliśmy dystans rodzinny o długości 21 km (z Baranowa do Kośmina). Mamy nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze więcej zawodników i turystyka kajakowa na Wieprzu będzie rozwijać się co najmniej z taką dynamiką jak dotychczas. Już niebawem w styczniu będziemy promować tę imprezę podając więcej szczegółów o tym jak można zapisać się i wziąć w niej udział.

 

Rajdy rowerowe

 

Także w tym roku zorganizujemy więcej rajdów rowerowych, bo aż siedem. Będą to generalnie imprezy jednodniowe, chociaż jeden rajd („Szlakiem nadwiślańskich winnic”) będzie trwał 2 dni. Formuła tych rajdów jest taka, że przejazd odbywa się w ramach pętli, tj. start i meta znajdują się w tym samym miejscu. Chcemy w ten sposób umożliwić turystom z innych regionów Polski dojazd samochodem na naszą imprezę rowerową. Zazwyczaj długość pętli w ciągu jednego dnia wynosi około 55 – 60 km. W programie planujemy także uczestnikom zapewnić zobaczenie interesujących miejsc i ludzi.

Rajdy będą organizowane od kwietnia do października, raz w miesiącu w następujących terminach o roboczych nazwach jak niżej:

- 24.04.2022 r. – „Szlakiem H. Sienkiewicza i gen. F. Kleeberga”,

- 29.05.2022 r. – „Przez Pradolinę Wieprza” (Kośmin – Dęblin – Gołąb – Kośmin),

- 19.06.2022 r. – „Rajd na Festiwal Ogrodów w Nałęczowie” (pętla po okolicach Nałęczowa, Jastkowa, Garbowa i Markuszowa),

- 17.07.2022 r. – „Rajd po opolskim Powiślu” (pętla po okolicach Opola Lubelskiego z odcinkiem, po którym przewidziany jest przejazd drezyną),

- 14.08.2022 r. – „Rajd z produktem lokalnym”,

- 17-18.09.2022 r. - „Szlakiem nadwiślańskich winnic” (rajd dwudniowy z degustacją wina pierwszego dnia po rajdzie),

- 09.10.2022 r. – „Jesienne barwy lasu” (pętla po puławskich lasach).

 

W lutym zaprezentujemy szczegółowe informacje na temat wszystkich rajdów rowerowych, tj. ich regulamin oraz szczegółowe przebiegi zaplanowanych tras.

 

Zapraszamy na wszystkie nasze imprezy!

 

LGD Zielony Pierścień

 

 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

 

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach

 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,

działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”.

Celem operacji jest sprawne wdrażanie lokalnej strategii rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.

Adres:

Lokalna Grupa Działania
"Zielony Pierścień"
Kośmin 7, 24-103 Żyrzyn
tel./fax +48 81 50 16 140
tel.  +48 81 50 16 141
​e-mail: lgd@zielonypierscien.eu

Statystyki:

Wszystkie wizyty:1107590

Wizyty z ostatnich 30 dni:17248

Wizyty w ciągu ostatniego tygodnia:3227

Użytkownicy online:2

Copyright © LGD Zielony Pierścień - 2016.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Polityka prywatności
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij