<? echo meta(3); ?>
Banery (left)
LGD Zielony Pierścień

Kemping "Zielona Dolina" w Kośminie

LGD Zielony Pierścień

Kraina Rowerowa

LGD Zielony Pierścień

Fundacja "Przyroda Tradycja Ludzie"

LGD Zielony Pierścień

Ekomuzeum Lubelszczyzny "Żywa Tradycja"

LGD Zielony Pierścień

Centrum Produktu Lokalnego

LGD Zielony Pierścień

Szlaki Ornitologiczne

LGD Zielony Pierścień

Stowarzyszenie Greenways Polska

LGD Zielony Pierścień

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna

Zapisz się na bezpłatne warsztaty!

 

Uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie Twórców Ludowych i Rękodzieła Artystycznego w ramach projektu grantowego pn. „Organizacja warsztatów z rękodzieła ludowego” organizuje bezpłatne warsztaty wykonywania palmy wielkanocnej i kompozycji z suszonych kwiatów.

 

Zakres tematyczny zajęć obejmuje:

- 1 dzień – przygotowanie materiałów do wykonania palmy tradycyjnej, wzory palmy tradycyjnej z Lubelszczyzny i wykonanie palmy,

- 2 dzień – przygotowanie materiałów do wykonania palmy współczesnej, wykonanie palmy współczesnej, wykonanie kwiatów „na patyku” i kompozycji kwiatowych z suszonych kwiatów, w tym warsztaty teoretyczne z suszenia, przechowywania i barwienia suchych roślin.

 

Warsztaty będzie prowadzić twórca ludowy. Organizator zapewnia niezbędne materiały.

 

Warsztaty są adresowane do pełnoletnich mieszkańców, członków organizacji pozarządowych i wszystkich innych podmiotów (z obszaru gmin: Baranów, Kazimierz Dolny, Końskowola, Markuszów, Nałęczów, Wąwolnica), których interesuje tradycyjne rzemiosło i chciałyby nauczyć się podstaw i regionalnych wzorów wykonywania palmy wielkanocnej i kompozycji z suszonych kwiatów.

 

Celem warsztatów jest przekazanie podstaw rękodzieła i przygotowanie uczestników do wytwarzania i popularyzowania tradycyjnego rzemiosła oraz promocji naszego subregionu.

 

W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 10 osób. Warsztaty będą trwały w sumie 2 dni, po 6 godzin lekcyjnych dziennie. Odbędą się one w Siedlisku Małgorzaty (adres: Cholewianka 7a, 24-120 Kazimierz Dolny). Zajęcia zaplanowano w dniach 22 i 23 marca 2018 r. Warsztaty będą rozpoczynać się od godz. 9.00. W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy (urbanmalgorzata@tlen.pl) lub telefoniczny: 510157111.

 

Osoby zainteresowane warsztatami proszone są o wypełnienie i podpisanie formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go mailem (urbanmalgorzata@tlen.pl) w terminie do 19 marca 2018 r. Za terminowe wniesienie zgłoszenia uznaje się termin jego wpłynięcia na maila Organizatora.

 

W przypadku dużego zainteresowania zajęciami (będzie więcej chętnych niż przewidzianych miejsc) o wyborze będzie decydować motywacja kandydatów dotycząca udziału w zajęciach i wykorzystania nabytych umiejętności po zakończeniu warsztatów. Będą preferowani tacy kandydaci, którzy zechcą rozwijać nabyte umiejętności i wytwarzać prace celem promocji obszaru LSR.

 

Formularz zgłoszeniowy i Regulamin określający zasady rekrutacji uczestników zamieszczamy poniżej do pobrania.

 

Projekt grantowy pn. „Organizacja warsztatów z rękodzieła ludowego” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach inicjatywy LEADER z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020..

 

ZAPRASZAMY!

LGD Zielony Pierścień

 

 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

 

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach

 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,

działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”.

Celem operacji jest sprawne wdrażanie lokalnej strategii rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.

Adres:

Lokalna Grupa Działania
"Zielony Pierścień"
Kośmin 7, 24-103 Żyrzyn
tel./fax +48 81 50 16 140
tel.  +48 81 50 16 141
​e-mail: lgd@zielonypierscien.eu

Statystyki:

Wszystkie wizyty:513321

Wizyty z ostatnich 30 dni:7753

Wizyty w ciągu ostatniego tygodnia:1423

Użytkownicy online:1

Copyright © LGD Zielony Pierścień - 2016.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Polityka prywatności
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij