<? echo meta(3); ?>
Banery (left)
LGD Zielony Pierścień

Kemping "Zielona Dolina" w Kośminie

LGD Zielony Pierścień

Kraina Rowerowa

LGD Zielony Pierścień

Fundacja "Przyroda Tradycja Ludzie"

LGD Zielony Pierścień

Ekomuzeum Lubelszczyzny "Żywa Tradycja"

LGD Zielony Pierścień

Centrum Produktu Lokalnego

LGD Zielony Pierścień

Szlaki Ornitologiczne

LGD Zielony Pierścień

Stowarzyszenie Greenways Polska

LGD Zielony Pierścień

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna

Nowy rekord w maratonie kajakowym na 104 km na Wieprzu!

 

Piotr Rosada (50 lat) z Białogardu (woj. zachodniopomorskie) został zwycięzcą II Maratonu kajakowego na rzece Wieprz na dystansie 104 km z Lubartowa do Kośmina w kategorii open. Odcinek ten pokonał w 7 godz. 59 min. i 25 s. Tym samym pobił swój ubiegłoroczny rekord aż o 1 godz. 26 min i 15 s.

 

W tej edycji zawodów kajakarze maratończycy mieli lepsze warunki do pływania niż rok temu. Ze względu na wyższy poziom rzeki nurt był znacznie szybszy. Ustanowiony rekord trudno będzie pobić w przyszłości.

 

II Maraton Kajakowy na Wieprzu odbył się 27 czerwca br. Wzięło w nich udział blisko 50 krajowych kajakarzy z 10 województw. Najmłodszy z nich liczył 21 lat, a najstarszy 71 lat. Zawodnicy ścigali się na dystansie 104 km z Lubartowa do Kośmina, który jest zaliczany do klasyfikacji CANOA CUP lub na krótszym odcinku 43 km z Jeziorzan do Kośmina.

 

Na dłuższym dystansie drugie miejsce zajął Marcin Rybaczuk (39 lat) z Warszawy z czasem 8 godz. 31 min. i 34 s, a trzecie Dawid Zieliński (27 lat) z czasem 8 godz. 34 min. 43 s.

 

Spośród zawodników z Lubelszczyzny najwyżej, bo na siódmym miejscu, został sklasyfikowany Dariusz Majchrzak (53 lata) z Dęblina z czasem 8 godz. 54 min. 52 s.

 

Na dystansie 104 km w kategorii kajaków dwuosobowych zwyciężyła osada w składzie: Izabela Penczek i Michał Zielski z czasem 8 godz. 9 min. i 45 s, drugie miejsce zajęła osada: Ryszard Mielnik i Maciej Ciupa (czas: 9 godz. 26 min i 12 s), a trzecie – osada: Piotr i Tadeusz Kapuścińscy (czas: 9 godz. 30 min. i 55 s.

 

Przypomnijmy, że CANOA CUP (www.canoa.com.pl) to cykl maratonów kajakowych na różnych dystansach, nie krótszych jednak jak 42,195 km i na różnych akwenach o zróżnicowanej skali trudności. Celem ich przeprowadzenia jest propagowanie aktywnej formy kajakarstwa w połączeniu ze zdrowym trybem życia oraz wyłonienie z grupy uczestników najszybszego i najbardziej wszechstronnego kajakarza nizinnego. Maratony z cyklu CANOA CUP dedykowane są wszystkim miłośnikom kajakarstwa, udział w nim mogą brać sportowcy, amatorzy jak również typowi turyści.

 

W zawodach na krótszym dystansie (43 km) z Jeziorzan do Kośmina zwycięzcą został  Marek Bartnicki (woj. mazowieckie) z czasem 3 godz. i 9 min., który powtórzył swój ubiegłoroczny sukces na tym samym odcinku. Tym razem pobił swój rekord z 2019 r. o 59 min. i 46 s. Drugie miejsce zajął Jacek Mikita (woj. mazowieckie) z czasem 3 godz., 9 min. i 1 s, a trzecie Dariusz Łapiński (woj. mazowieckie)   z czasem 3 godz. 24 min. i 52 s.

 

Na mecie w Kośminie przy przystani kajakowej odbyła się dekoracja zwycięzców. Nagrodę główną, kajak jednoosobowy, wśród zawodników, którzy ukończyli maraton, wylosował Przemysław Lewiński z Wielkopolski.

 

Organizatorami imprezy były: Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”, Fundacja „Przyroda – Tradycja – Ludzie” oraz Lokalna Grupa Działania „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem”.

 

Partnerami wydarzenia były firmy: DZIKI RAJ, NAKANU, KAJAKKAMIL i Stowarzyszenie Integracji Społecznej Gminy Ryki.

 

Fundatorami upominków były firmy: Spółdzielnia Mleczarska Ryki, Kanokajaki i West Polo Products.

 

 

Patronat medialny: Polskie Radio Lublin, Radio Impuls i Dziennik Wschodni.

LGD Zielony Pierścień

 

 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

 

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach

 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,

działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”.

Celem operacji jest sprawne wdrażanie lokalnej strategii rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.

Adres:

Lokalna Grupa Działania
"Zielony Pierścień"
Kośmin 7, 24-103 Żyrzyn
tel./fax +48 81 50 16 140
tel.  +48 81 50 16 141
​e-mail: lgd@zielonypierscien.eu

Statystyki:

Wszystkie wizyty:799814

Wizyty z ostatnich 30 dni:8231

Wizyty w ciągu ostatniego tygodnia:1742

Użytkownicy online:2

Copyright © LGD Zielony Pierścień - 2016.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Polityka prywatności
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij