<? echo meta(3); ?>
Banery (left)
LGD Zielony Pierścień

Kemping "Zielona Dolina" w Kośminie

LGD Zielony Pierścień

Kraina Rowerowa

LGD Zielony Pierścień

Fundacja "Przyroda Tradycja Ludzie"

LGD Zielony Pierścień

Ekomuzeum Lubelszczyzny "Żywa Tradycja"

LGD Zielony Pierścień

Centrum Produktu Lokalnego

LGD Zielony Pierścień

Szlaki Ornitologiczne

LGD Zielony Pierścień

Stowarzyszenie Greenways Polska

LGD Zielony Pierścień

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna

Marka Lokalna – rozpoczynamy certyfikację

 

Uprzejmie informujemy, że Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień” w dniu 19 grudnia 2019 r. przyjął nowe zasady certyfikacji lokalnych wyrobów i usług oferowanych w naszym subregionie (TUTAJ zobacz nowe dokumenty). Poprzedni regulamin został anulowany.

 

Chcemy, aby przyznawany przez nas  Znak był gwarantem lokalności i wysokiej jakości produktów i usług. Dlatego też będziemy go nadawać na okres 1 roku z możliwością przedłużenia o kolejne 2 lata, jeśli producent/usługodawca będzie dbał o jakość swojej oferty – mówił Zbigniew Pacholik, prezes LGD, na spotkaniu z lokalnymi producentami. Certyfikacja w nowym kształcie ma sens i musi być wymagająca, bo znaków, symboli można teraz mieć mnóstwo, ale wiarygodnych, liczących się i wartościowych to nie jest wiele – mówi jeden z lokalnych producentów.

 

Zgodnie z nowo przyjętym Regulaminem o przyznanie Marki Lokalnej będą mogły ubiegać się podmioty legalnie prowadzący działalność, tj. lokalni przedsiębiorcy oraz rolnicy działający w ramach rolniczego handlu detalicznego, sprzedaży bezpośredniej lub oferujący noclegi dla turystów (agroturystyka).

 

Wszystkie informacje o tym w jaki sposób można uzyskać Znak Marki Lokalnej znajdują się w dokumentach, które publikujemy niżej.

 

Informujemy, że 10 lutego 2020 r. upływa pierwszy termin składania wniosków w sprawie nadania Znaku „Marki Lokalnej – Zielony Pierścień” produktom i usługom, które nie były dotychczas certyfikowane jako produkty lokalne przez naszą organizację. Posiedzenie Kapituły Marki Lokalnej przewidujemy między 24 a 28 lutego 2020 r.  

 

Natomiast 17 lutego 2020 r. upływa termin składania wniosków w sprawie nadania Znaku „Marki Lokalnej – Zielony Pierścień” produktom i usługom, które otrzymały certyfikat LGD „Zielony Pierścień” i stały się produktami lokalnymi w ramach dotychczasowych zasad do 2019 r. W tym przypadku wnioski będą oceniane przez Zarząd LGD w terminie do 25 lutego 2020 r. Dotychczas przyznane certyfikaty tracą ważność z dniem 1 kwietnia 2020 r.

 

Zachęcamy producentów i usługodawców do składania wniosków w wyżej wymienionych terminach, jeśli planują uczestniczyć w Kiermaszach Produktów Lokalnych, które odbędą się w 2020 r. w Nałęczowie i Kazimierzu Dolnym. Informujemy, że zgodnie z przyjętym Regulaminem  udziału wystawców w Kiermaszach Produktów Lokalnych w 2020 r., od kwietnia 2020 r. będzie można sprzedawać wyłącznie produkty lokalne certyfikowane według zasad obowiązujących od 19.12.2019 r.

LGD Zielony Pierścień

 

 

 

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

 

Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach

 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,

działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie kosztów bieżących i aktywizacji”.

Celem operacji jest sprawne wdrażanie lokalnej strategii rozwoju, w tym realizacja Planu Komunikacji.

Adres:

Lokalna Grupa Działania
"Zielony Pierścień"
Kośmin 7, 24-103 Żyrzyn
tel./fax +48 81 50 16 140
tel.  +48 81 50 16 141
​e-mail: lgd@zielonypierscien.eu

Statystyki:

Wszystkie wizyty:869005

Wizyty z ostatnich 30 dni:10084

Wizyty w ciągu ostatniego tygodnia:2884

Użytkownicy online:3

Copyright © LGD Zielony Pierścień - 2016.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Polityka prywatności
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij